Outsider- 1.díl

10. listopadu 2009 v 17:21 | Miss Honey |  My stories
Nasadím si brýle a kouknu se do zrcadla.
,,No holka lepší to už nebude. Vidíš to jak vypadáš? Jako magor! Nikdo se s tebou nebaví a žádnej kluk o tebe nezavadí. To si to teda dopracovala." zakroutím hlavou. Svoje hnědé vlasy si upravím do nemožně vypadajícího culíku, obleču si moje staré džíny a triko s potiskem který už dlouho vypadá jako skvrna od kečupu. Do batohu si nahážu věci a vydám se na autobus.
,,Hele velká nula" zakřičí na mě Lisa a projede kolem mě svím nablískaným autem a její kamarádky z toho mají děsnou legraci.
,,Každej nemůže vypadat jako modelka z modních časopisů'' řeknu si potichu a vejdu do autobusu.

,,Ahoj Katie" pozdraví mě řidič autobusu náš soused. Je to fajn chlap. Pozdravím ho nazpět a jdu uličkou a hledám volné místo na sezení. Uvidím ho. Místo kde nikdo nesedí. Posadím se a do uší si dám sluchátka od mp4 a pustím nechám tam první písničku.
Proč se semnou nikdo nebaví. Nenechají mě sedět vedle sebe aniž by byli znechuceni. Vždyť vzhled není všechno. Tak nemám značkový hadry a vlasy od nejlepších kadeřníků ve městě. No a co? Jsem jako každá holka. Skoro. Nejsem tlustá, nejsem škaredá ale nejsem bohatá. Teda jako nemám to co mají ti nejlepší na škole. Ale to přece není vše.
,,Táta tě zve na večeři máš se stavit kolem 8" řeknu ještě než vyjdu z busu Billymu a pak už se vrhám do pekla.
,,Ahoj Kate mám ti viřídit od ředitele že se máš za ním co nejdříve zastavit. Asi tě chce vyloučit za to jak nemožně vypadáš" řekne Lisa a prohlédnesi mě od hlavy až k patě. Pak se otočí a odkráčí.
Vydám se k ředitely je mi záhadou co po mě chce. Po mě? Po školním outsderovi. No uvidím. Třeba to bude vážně vyloučení za nemožný vzhled.
,,Dále" ozve se po mém zaklepání. Vstoupím do ředitelny a uvidím že tam nebudu s ředitelem sama. Na židly sedí ke mě zády otočený Lukas. Školní krasavec každá holka po něm touží ale on je zadaný. A do koho jiného něž do školní bárbí Lisy.
,,Dobrý den Kat" pozdarví mě ředitel a ukáže na volnou židly vedle Lukase. Dojdu k ní a posadím se. Lukas mi věnuje letmí úsměv a pak oba vyčkáváme co po nás ředitel chce.
,,Blíží se nám každoroční jarní ples. Vybral jsem vás dva protože vám věřím. Budete se starat o to aby byl ples jeden z nejlepších. Výzdoba, výběr písní atd.... Však to znáte." Usměje se ředitel a já nechápajíc sedím na židli.
,,Proč já?" zeptám se
,,No přišla jsi mi že na něco takového se hodíš. Jsi taková šedá myš ale myslím že se dokážeš umělecky projevit. Viděl jsem tvoje krasby z Výtvarné výchovy. Moc povedené. A Lukase jsem vybral ptoto že je kapitán fotbalového týmu. Určitě si s tím vy dva poradíte."usměje se ,, To je vše můžete jít" vstanu jako omámená a vycházím z ředitelny.
,,Kat počkej." zavolá na mě Lukas ,, Hele na přípravu plesu mám týden. Sejdeme se dneska po škole? Abysme to nějak pořešili?
,,Jo dobře kdy a kde?" zeptám se. Usměje se a na vteřinu se zamyslí.
,,Poslední hodinu máme společnou. Půjdeme pak spolu třeba k nám? Nebo jak chceš?"
,,Mě je to jedno Lukasi tak třeba k vám" odpovím mu a jdu do třídy. Přijdu o něco později ale učitelka je už asi obeznámena že jsem byla u ředitele tak se na nic neptá.
,,Slyšela jsem že Kat má nastarost výzdobu plesu. No to teda dopadne. Jsem zvědavá jakou vymyslí karavinu. Oblečte se všichni jakou totalní idoti abych nevypadala blbě."chechtá se Lisa. Ví moc dobře že jsem to musela slyšet.
Den ve škole se táhne. Poslední hodinu máme výtvarku. Měli jsem namalovat sami sebe jako nějakou věc nebo tak něco. Nejdřív jsem nevěděla jak ale pak se mi vypavila věta ředitele: Jsi taková šedá myš. Namaluju sebe jako malou šedou myš ve světě který je pro ni nebezpečný. Velký a ona neví co si má počít. Pak tam domaluju i velkou bílou kočku takovou tu co stojí nejmím deset tisíc. na krk ji přimaluju růžovou sthu. Její tlapu namaluju na myší ocásek. Kočka s pokřiveným úsměvem a chudinku myš která se snaží vymanit z její silné tlapy.
,,Pozoruhodné a ty jsi co kočka nebo myš?"zaptá se mě učitelka
,,Kočka rozhodně ne" povzdychnu si a dodělám kočce modré oči.
Zazvoní a já se vydám na autobus.
,,Kat počkej"ozve se a já se otočím. Nikdo jiný nemá takový hlas. Lukas úplně jsem zapoměla na naši domluvu. Začalo se mi k nic domů nechtít. Budu si připadat divně. Jak budu vypadat? Jak asi jo ta myš na mém obrázku.
,,Ty jsi zapoměla?"zeptá se mě s úsměvem na rtech
,,Jo promiň" odpovím mu
,,Tak pojď" jdeme k jeho autu. Cítím se strašně trapně. Hodně lidí na nás kouká ale Lukas si toho nevšímá. Má na rtech ten samí blažený usměv.

*Kdyby byly komenty tak budu ráda :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miss.Lilli - tvoje Aff♥ Miss.Lilli - tvoje Aff♥ | Web | 13. listopadu 2009 v 14:52 | Reagovat

To je pěkný, už se těšim na další díl, zajímá mě, jak vymyslí ten ples :)

2 KirQa KirQa | Web | 12. března 2010 v 11:37 | Reagovat

pěkný =)

3 AwRiLlQaó* your affs AwRiLlQaó* your affs | Web | 16. března 2010 v 14:27 | Reagovat

Mi to nedalo jsem si musela přečíst jak to začlo =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

layout by
leesh + pictures by deviantart